Žižkovský masopust nabídne zábavu pro všechny generace

Žižkovský masopust se koná 22., 23. a 25. února tradičně na různých místech - U Vystřeleného oka, v kině Aero, KC Vozovna či Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Vše vyvrcholí úterním masopustním průvodem, který povede z náměstí Jiřího z Poděbrad na náměstí Radost na Žižkově, kde již od poledne budou masopustní hody. Masopustní průvod by měl být bohatší o místní spolky a organizace.

V sobotu 22. února můžete ochutnat zabijačkové pochoutky na Trzích na Jiřáku, kde pro vás budou od 8 do 14 hodin přichystané ty pravé masopustní hody. Pochutnáte si na jitrnicích, jelítkách, ovaru, staročeském pečivu, koláčích, které budete moct zapít vínem nebo pivem z vybraných minipivovarů. Nebude chybět ani program pro děti a živá hudba.

Na hody na Jiřáku naváže tentýž den od 13 hodin v KC Vozovna zábavní odpoledne pro nejmenší „Vy to s námi také zkuste, užijem si s Masopustem“. Na děti čeká program plný her a tance i s masopustními dílničkami, kde si budou děti moci vyrobit masky do úterního průvodu. Vstupenky zdarma budou k vyzvednutí v Informačním centru Praha 3 nebo v KC Vozovna.
 

Hody v Oku
V neděli 23. února vypuknou od 12 hodin již tradiční zabijačkové hody v kultovní hospodě U Vystřelenýho oka v ulici U Božích bojovníků.

Až do páté večerní zde bude možné ochutnat masopustní menu, k tanci i poslechu zazní odrhovačky a lidovky kapely Motovidlo. Vytrávit vydatný oběd budete mít možnost během komentované procházky s Mici ve 14 hodin, která vás provede starým Žižkovem. Od 15 hodin se koná v kině Aero dětské odpoledne s filmovým pásmem a masopustními dílničkami. Vstupenky si lze opět vyzvednout v Informačním centru Praha 3 nebo v kině Aero.

Pro seniory je od 15 hodin v Žižkovském divadle Járy Cimrmana přichystané představení Až opadá listí z dubu od divadla Aqualung. Na představení je nutné vyzvednout si vstupenky v Informačním centru Praha 3.

Karneval masek
Vrchol masopustu nastane v úterý 25. února, kdy vypukne pravý karnevalový rej. Od 10 hodin budete moci ochutnat speciality na náměstí Jiřího z Poděbrad a od 12 hodin budou připravené masopustní hody na náměstí Radost na Žižkově.

Průvod se na náměstí Jiřího z Poděbrad začne řadit v 16 hodin za doprovodu kapely Love Song Orchestra a úderem 17. hodiny vyrazí do ulic. Nebudou v něm chybět žongléři, chůdaři v maskách, obří masky z dílny Střední uměleckoprůmyslové školy na Žižkově náměstí, hasiči, myslivci a další „trojkové“ spolky a organizace.

Hudební doprovod obstará formace Tam Tam Batucada nebo hudba spolku Buči. Masopustní průvod povede jak jinak Žižkovský Pepík, který si půjde vyžádat na radnici klíč od Žižkova. Poté dav vyrazí na náměstí Radost, kde představí svůj program divadlo Řešeto, vyhlásí se nejlepší masky a nakonec se symbolicky pochová basa.

Program

Sobota 22. února
8.00–14.00 Masopustní hody – Trhy na Jiřáku – program pro děti – živá hudba
13.00–16.00 Dětské odpoledne v KC Vozovna – masopustní dílničky
Neděle 23. února
12.00–17.00 Žižkovská masopustní zabijačka U Vystřelenýho oka, kapela Motovidlo
14.00 Komentovaná procházka starým Žižkovem s Mici – start od Oka
15.00–16.00 Odpoledne pro seniory
divadlo Aqualung – Žižkovské divadlo J. Cimrmana
15.00–17.00 Dětské odpoledne v Aeru
filmové pásmo pro děti a masopustní dílničky
Úterý 25. února
16.00–19.00 Masopustní průvod
 - nám. Jiřího z Poděbrad
10.00–18.00 masopustní občerstvení, od 16.00 řazení průvodu a kapela Love Song Orchestra, 17.00 pochod průvodu k radnici a na náměstí Radost – Divadlo v pytli, Tam Tam Batucada, žongléři, masky na chůdách, obří masky, hasiči ad. zakončení na náměstí Radost – divadlo Řešeto, vyhlášení nejlepších masek
od 12.00 masopustní hody také na náměstí Radost na Žižkově
Vstup zdarma, změna programu vyhrazena.