Ve Foru Karlín došlo k požáru. Restaurace Eska v Karlíně má až do odvolání zavřeno.

Ve středu 29.1.2020 došlo v budově Forum Karlin, kde sídlí také vydavatelství Economia a restaurace Eska, k požáru vzduchotechniky umístěné na střeše objektu.

Včera krátce po půl osmé večer vyslalo operační středisko pražských hasičů jednotku z centrální stanice do ul. Pernerova na prověření kouře vycházejícího ze střechy administrativní budovy. Po příjezdu na místo si velitel zásahu vyžádal ještě jednotky z Holešovic a Strašnic. Průzkumem střechy a vnitřku budovy bylo zjištěno, že se jednalo o požár vzduchotechniky. Na lokalizaci požáru byl nasazen 1 vodní proud C a pomocí rozbrusu hasiči rozebrali konstrukci vzduchotechniky a termokamerou vyhledávali skrytá ohniska požáru. Před příjezdem jednotek objekt samovolně opustilo zhruba 40 osob. Událost se obešla bez zranění a příčinou požáru bylo vznícení mastných usazenin v klimatizaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tis. Kč.

Výroba žádného z aktuálních titulů vydavatelství Economia nebyla událostí dotčena. Restaurace Eska v Karlině má až do odvolání zavřeno

 

 

Zdroj:

Hasiči Praha