5 tipů, kam o víkendu v Praze vyrazit na masopustní veselici

Čas bujaré veselosti, kdy je povoleno takřka vše, vrcholí. O víkendu se uskuteční poslední masopustní oslavy před Popeleční středou - zapojte se do maškarních průvodů!

Přinášime struční přehled masopustních veselic, které se konají v Praze tento víkend.

V sobotu odpoledne se uskuteční tradiční masopust v kulisách Malé Strany a Hradčan. Sraz maškar je v sobotu ve 13 hod před hostincem U Černého vola v Loretánské ulici. Aklimatizační zastávky pro masky budou probíhat celou cestu v hostincích, restauracích a putykách v ulicích Nerudově, Thunovské, na Malostranském náměstí a v Mostecké. Někdy mezi třetí a čtvrtou hodinou průvod dorazí na Kampu, kde vás čeká tradiční masopustní veselice s živou hudbou. Těšit se můžete na balkánskou dechovku pod názvem Lovesong Orchestra.

Masopust se v sobotu organizuje taky v Karlíně. 19. ročník Karlínského masopustu se uskuteční s podtitulem 100 let Karlína v Praze. Od 12.00–19.00 pro vás budou na Karlínském náměstí otevřeny stánky s masopustními pochoutkami a mnoho dalšího, co k takové akci patří. Nebudou chybět zabijačkové speciality, sladké i slané koláče a spousty skvělého jídla a pití. Na své si přijdou jak milovníci klasické gastronomie, tak i té moderní. V programu na Karlínském náměstí se představí mimo jiné Ivan Hlas Trio.

VIII. ročník Letenského masopustu pořáda Galerií Scarabeus společně s kulturními institucemi MČ Prahy 7. Součástí je i program v Národním zemědělském muzeu. Těšte se na kapelu Furiant a divadelní spolek TY-já-tr. Jedná se o obchůzku po letenských muzeích, galeriích a dalších místech spojenou s prohlídkami expozic a programem. Stejně jako v minulých letech mají maškary vstup do všech expozic i na program zdarma.

V sobotu se můžete připojit k průvodu masek taky na Jižním Měste. Jihoměstský masopust vyráží od stanice metra Opatov ve 14 hod. Potkat se můžete s medvědářem, nevěstou a ženichem, slaměným i kominíkem, a dokonce i se skutečným Masopustem.

A další ročník střížkovské taškařice připravil na sobotu taky Spolek za veselejší Střížkov. 19. Střížkovský masopust se uskuteční tradičně v parku Václavka a začíná se ve 13 hod.