Technické muzeum Praha

Národní technické muzeum v Praze bylo založeno v roce 1908. Jde o největší instituci v České republice, která je zaměřena na muzejní exponáty technického charakteru. Jsou zde uskladněny sbírky, které dokumentují vývoj vědy a techniky v českých zemích. Exponáty může veřejnost vidět prostřednictvím expozic a výstav, ale také pomocí vzdělávacích programů, kterým je věnována i publikační činnost. Po rekonstrukci muzea je vystaveno pět stálých expozic. Je to expozice věnovaná dopravě, architektuře, stavitelství a designu, astronomii, tiskařství a fotografický ateliér. Vstupné do muzea pro dospělé je 170 korun, studenti a senioři mají slevu.

Dostanou se do muzea za 90 korun a rodinné vstupně je za 370 korun s dětmi do 15 let. Vstupenka platí na prohlídku všech stálých expozic a na prohlídku krátkodobých výstav. Pokud chcete v muzeu fotografovat exponáty musíte si připlatit 100 korun. Prodej vstupenek je vždy ukončen půl hodiny před koncem otvírací doby. Pokud absolvujete exkurzi na letišti Praha a v Národním muzeu poté předložíte vstupenky, dostanete slevu 20 procent. Parkovat můžete vedle muzea, je zde placené parkoviště.

Na oficiálních stránkách naleznete také mnoho fotografií a dokonce i videa. Technické muzeum se pyšní statutem ústředního muzea a vědeckého pracoviště České republiky. Pracuje na základě činnosti svých sbírek. Další kontaktní informace naleznete na oficiálním webu muzea.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Volný čas v Praze a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.